Hana Zobáčová – Zázrak o Vánocích

5.12.2022 – Blíží se Vánoce, a tak se dívám po knihách na toto téma. Něco se vždy najde, ale u mě vedou dětské knihy, a jednu z nejhezčích letos vydal Portál. Na první pohled mě zaujala ilustracemi. Příběh je vystaven a odvyprávěn stejně hezky. Moc se mi líbí hlavní myšlenka knihy. Je stějně důležité dávat dárky jako je dostávat.

zazrak_o_vanocich_obalka_final.cdr

V mém věku mám radost z každého dárku, protože za tím vidím hlavní myšlenku, a to udělat mi radost. Takže já někomu stojím za to, aby nad tím přemýšlel a dal mi dárek. To je úžasné. Já prostě tímto způsobem přemýšlím a těším se, že rozdám spoustu radosti. Nezáleží na hodnotě, ale na motivaci.

V příběhu je hlavní hrdina druhák Šimon, který jde s otcem večer vyvenčit pejska a na chvíli zůstane na náměstí sám. Stojí vedle dřevěného vyřezavaného betlému. V tom se stane zárak a figurka koledníka oživne. Začne si povídat se Šimonem a malinko si postěžuje, že spoustu lidí projde kolem, ale nikdo nedá žádný dárek figurkám. Šimon o tom hodně přemýšlí a spolu se sestrou a kamarády podarují figurky užitečnými dárky. A to se stane další zázrak, který si už musíte přečíst sami.

Příběh je moc hezky napsán a pochopí ho i malé děti. Začínající čtenáři si ho mohou sami přečíst, protože je tištěn velkými písmeny na kvalitním papíře a na každé straně jsou ilustrace.
Ještě doporučím, že Portál má Mikulášský týden a to od 3 – 11.12.2022 slevu 20% na vše kromě e-knih. Udělejte svým blízkým radost třeba knihou.

Hodnocení: 90%

Žánr: Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno: 2022, Portál
Počet stran: 80
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Magda Veverková Hrnčířová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-262-1948-4

Foto: Nakladatelství Portál
https://obchod.portal.cz/detska-literatura/zazrak-o-vanocich/