Guillaume Musso – Byt v Paříži

8.5.2019 – Autor je mi známý již dlouho. Před čtyřmi lety hledala přese mě kolegyně knihu Protože tě miluju. Byla už vyprodána a autor se mi nějak zapsal do mysli. Jeho další dvě knihy mi neušly a ráda jsem si je přečetla. Vím, že to jsou čtivé romány s detektviní zápletkou a vždy mě čekalo nějaké překvapení, které jsem netušila. Proto jsem si s chutí přečetla i tuto novinku, kde jsem dostala to, co jsem čekala.

ByVPa_vel

Román je psán z více pohledů hlavních postav, které se plynule střídají ve vyprávění. Policistka Madeline prožívá osobní krizi, a tak si pronajala byt v Paříží. Doufá, že ji město vytrhne z deprese. Spisovatel Gaspard jede do Paříže ze zvyku. Každý rok se zde na měsíc ubytuje a napíše skvělou divadelní hru. Tyto dvě osoby se setkají v jednom bytě, protože ho omylem pronajme realitka oběma najednou. Než se vše vyjasní, zaujme je bývalý majitel bytu, který je po smrti. Je to slavný malíř Sean Lorenz, který zanechal po sobě tajemství, jež oba hrdiny vtáhlo do jeho života a rozhodli se vyluštit nevyjasněné záhady. Ať je to tajemné zmizení posledních tří obrazů nebo tragická smrt jeho syna. Po cestě řešení případu, odkryjí i své bolesti a hledání jim pomáhá uzdravovat sebe.

Autor mi nezůstal nic dlužen a opět mě překvapil zvraty v ději. Jasně, že jsem už očekávala, že není nic, jak na první pohled vypadá. Ale přesto mě dostal. Kniha mě bavila a přečetla jsem ji na jeden zátah (díky za státní svátek), protože jsem potřebovala vědět, jak to dopravdy je. Dokonce jsem odolala a nepřečetla si konec v průběhu čtení, i když jsem byla hodně zvědavá. Není to zamilovaný román. Je to o uzdravení duší hlavních hrdinů, kteří měli smutnou až tragickou minulost ne vlastní vinou. Je to o vyřešení tajemství a pátrání v minulosti. Je to prostě fajn čtení.

Hodnocení: 80%

Orig. název: Un appartement à Paris (2017)
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019, Motto
Počet stran: 392
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 9788026714507

Foto: Nakladatelství motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/45678257/byt-v-parizi/