Dvě novinky z mého oblíbeného nakladatelství

11.2.2016 – Hezký večer, mám pro vás dvě novinky z nakladatelství Synergie. Velmi ráda čtu knihy, které mě poučí, povzbudí a potěší. A to jsou knihy z tohoto nakladatelství. Více mě zaujala kniha Dům v ulici Naděje, ale i druhá vypadá dobře. A teď babo raď, kterou si vybrat :-) . Nejraději mám tyto knihy ve formě příběhů, což jsou obě. Pokud je kniha psána formou přednášky, tak je to většinou zdlouhavé a nezáživné, i když hlavní myšlenka je skvělá. Proto dávám přednost příběhům a moc se těším, až si nějakou přečtu.

Dům v ulici Naděje – Menna van Praag

dum
Alba, hlavní hrdinka románu, bezcílně bloudí svým rodným městem Cambridgí. Její život je v troskách. Jediné, na co myslí je, jak se to jenom mohlo stát?
Najednou se ocitne na konci Hope Street, ulice Naděje, kam nikdy předtím nevkročila. Stojí na zápraží domu a hledí na číslo 11 přibité na stříbrných dveřích a neví, co si počít. Dveře se rozlétnou dokořán a Alba hledí do tváře Peggy, nejstarší a zároveň nejkrásnější ženy, jakou kdy spatřila. Přijme její pozvání dál a u horké čokolády dostane zvláštní nabídku: může zůstat přesně devětadevadesát nocí a během té doby posbírat střípky rozbitého života a složit je znovu dohromady. Alba nemá co ztratit, a tak se rozhodne v domě zůstat.

Brzy zjistí, že dům je kouzelný. Mezi dřívější hosty patřily i Beatrix Potterová a Daphne du Maurier, Agatha Christie a další velké ženy, které poté, co prožily v domě oněch devětadevadesát nocí, zůstávají v podobě mluvících portrétů jako pomocnice a rádkyně pro nově příchozí. Alba se rychle stane součástí tohoto kouzelného světa a vydá se tak na cestu, která uzdraví její rány a možná jí i zachrání život.

popis:Kniha vázaná, 264 stran
překladatel: Martina Šímová
originální název: The House in the End of Hope Street
jazyk originálu: angličtina
vydání: 1.
datum vydání: 9.2.2016
ISBN: 978-80-7370-329-5

www.synergiepublishing.com/cs/shop/inspirativni-pribehy/000357_dum-v-ulici-nadeje.php

Hledět do slunce a tančit, Moudrost lakotských indiánů – Joseph M. Marshall III.

slunce

Vnitřní síla. Odhodlanost. Pokora. Souznění s přírodou. Umění přežít. Obětavost. Moudrost. Úcta k tradici. Ochota pomáhat slabým a starším.
Takové jsou základní hodnoty, na kterých stojí devět poutavých příběhů Josepha M. Marshalla III., inspirovaných starými lakotskými pověstmi i vlastními životními zkušenostmi.
Vydejme se společně s autorem na objevnou cestu do starých indiánských časů, kdy lovec rozuměl zvěři a čas plynul v souladu s životním rytmem obyvatel prérií. Každý z příběhů v této knize přináší kromě vzpomínek na minulost také něco navíc: pomáhá pochopit současnost a moderní svět.

Havran s vlkem nás tak učí toleranci, příběh se sarančetem zase trpělivosti, vyprávění o mladém muži, který nesl jméno Ten, který chodí sám, pomáhá najít hodnoty vnitřního světa. Joseph M. Marshall III. vypráví o minulosti svých předků způsobem, který dokáže být inspirací pro každý nový den.

popis: Kniha brožovaná, 224 stran
překladatel: Jaroslav Veis
originální název: Returning to the Lakota Way
jazyk originálu: angličtina
vydání: 1.
datum vydání: 5.2.2016
ISBN: 978-80-7370-325-7

http://www.synergiepublishing.com/cs/shop/sebepoznani-osobni-rust/000358_hledet-do-slunce-a-tancit.php

Foto: Nakladatelství Synergie