Doreen Virtue – Deset poselství vaších andělů

7.10.2019 – Jako první se musím omluvit nakladatelství. Knihu jsem dostala před rokem. Sem tam jsem se k ní vracela a na chvíli jsem na ní dokonce zapomněla. Ale asi to tak mělo být. Knihu jsem si nyní s radostí po chvílích přečetla a s většinou názorů jsem se stotožnila. Ale převést to do praxe v životě je pro mě trochu těžší oříšek. Ale budu se snažit.

poselstvi andelu

Už je to pět let, kdy jsem při cestě do Prahy potkala úžasnou paní. Byla plná energie, povídala, spoustu věcí mi poradila, aniž bych jí něco konkrétního říkala. Z tohoto setkání jsem jela na pozitivní vlně ještě hodně dní. Paní věřila na anděly, uměla krásně o nich hovořit a něco z toho se na mě přeneslo. Povídala mi, že jsou všude kolem nás a jen čekají na to, až je poprosíme o pomoc. Myslím, že tu nejde ani tak o víru v nebe, ale o to, přát si něco dobrého. Věřit, že se to stane a děkovat s pokorou, že se to vyplnilo. Věřím, že myšlenka sedící mi v hlavě přivolá danou situaci. Proto, kdybych šla ke kartářce, tak chci vědět jen ty pěkné věci. Jakoukoli myšlenku obsahující něco špatného nechci mít v hlavě, protože věřím, že si to přivolám. A opět jsme u víry. Věřit v anděly, je jako věřit v dobro a v to já věřím. Uklidňuje mě, že mě někdo chrání. Už pakrát v životě jsem měla pocit, že se stal pro mě zázrak.

Kniha je pozitvní psychologie přes anděly. Směřuje čtenáře, aby byli lepší ne jen pro vnější svět, ale hlavně pro ten svůj vnitřní. Ukazuje vše dobré přes lásku. Upozorňuje, že strach není tím správným způsobem, jak potěšit Boha. Kupodivu hodně lidí si myslí, že si nezaslouží štěstí a k těm kniha hezky promlouvá. Kniha obsahuje deset kapitol. Co kapitola, to jedno poselství.
Trochu vám představím druhou kapitolu, která se nazývá Poselství o svobodné vůli. Vysvětluje se tu, proč nejsou někdy naše modlitby vyslyšeny. Proč se za toho člověka modlíme? Je to z lásky nebo ze strachu? Je rozebrána modlitba založená na lásce. Dále si přečteme co je sobeckost, přejícnost a obětavost.
„Opravdová nesobeckost neobsahuje myšlenky na to, co dostanete zpátky. Akt dávání z lásky je tak příjemný a radostný, že je sám sobě i odměnou.“
Hezky je tu vysvětlen mamon, který je známkou osamoceného ega. Lidi se často ženou za hromaděním majetku, stále mají málo a vznikne začarovaný kruh, který tohoto dotyčného nikdy neuspokojí. Stále chce zažívat opojení a chce si ho udržet. Ale opojení ega jsou nevyhnutelně dočasná, protože je nevytvořil Bůh, ale strach. Autorka tím nechce říct, aby lidé nevlastnili nic. Jen abychom si uvědomili, že máme své životní poslání, že máme pomáhat druhým či jim přinášet požehnání.
Upřímně, na co by mi bylo deset aut, když mi stačí jedno k tomu, aby splnilo svůj účel.

Každá kapitola je zajimavá. Je tu hromada témat k zamyšlení a je jen na nás se do toho pustit a zkusit se prokopat k jádru problému, které nás třeba trápí. Je to o tom žít v přítomnosti, v lásce, komunikovat, takový základ, který vám řekne každý psycholog.
Je to moc hezké, pravdivé a někdy těžší čtení. Možná stačí po chvilkách, dávkovat si to před spaním, když máme náladu a přemýšlet o tom.
Je to malá kniha o velkých věcech a vyplatí se přečíst. Ani já jsem ji nečetla najednou, nemohla jsem se soustředit na více věcí. Když se mi to hezky rozložilo v hlavě, měla jsem chuť číst dál. Takže je fajn ji mít po ruce a sem tam do ní nahlédnout.

Na závěr jsem si nechala povídání o utrpení. Často přemýšlím nad tím, proč to Bůh nechal dopustit. Trochu se mi tu dostalo vysvětlení. Ale stejně věřím na peklo, že zlo někde musí být potrestáno.
„Bůh je čistá láska a není v něm místo pro nic negativního. Bůh utrpení nevidí a neví o něm. Utrpení není duchovně opravdové, ale je opravdové fyzicky a uvidíte, jak pochopení tohoto rozdílu vede k uzdravení, ochraně a klidu.“
Tak tohle bych potřebovala ještě vysvětlit. Pochopila jsem začátek, ale pak prostě nevím. Proč jsou všechny ty války? Budu ráda, když si tu knihu přečtete a vysvětlíte mi to po lopatě.

Hodnocení: 100%

Žánr: Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: 2018 · Synergie
Orig. název: 10 Messages Your Angels Want You to Know
Počet stran: 160
Jazyk vydání: český
Překlad: Denisa Štrbová
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7370-509-1

Foto: Nakladatelství Synergie
https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/andele-tarot-vesteni/andelska-poselstvi/000459_deset-poselstvi-vasich-andelu.php