Daniela Krolupperová – Vánoční pohádka

30.11.2019 – Druhá dětská novinka z Mladé fronty na vánoční téma je moc milá a klasická. Ukazuje na tradiční hodnoty jako dobro, laskavost, ale i důvtip a polepšení hříšníka. Hlavními postavami jsou děti a touha pomoci. Což k vánocům taky patří. Takže pokud hledáte nový typický vánoční příběh, tento je přesně pro vás.

vanocni pribeh

 

Vypráví o rodině na vesnici, kde se žije klasickým způsobem v souladu s přírodou. Rodiče mají statek a starají se o zvířata, pole a zahradu. Jejich malé děti Josífek a Maruška jim pomáhají. Sbírají ovoce, ořechy, prostě jsou tam, kde to jejich dětská ručka zvládne. Za odměnu je tatínek vezme do mlýna a také na tradiční vánoční trhy, kde se jdou vždy poklonit do kostela Jezulátku. Jezulátko je pro lidi symbolem dobra a víry, že se jim bude dobře dařit. Jenže se stalo něco strašného, Jezulátko se ztratilo. Všichni jsou z toho smutní. Při cestě domů maminka prohlásila, že to musela udělat nějaká nečistá síla, protože žádný člověk by si netroufl vztáhnout ruku na Jezulátko. Děti hned napadlo, že v lese jsou skály, kde se říká, že tam bydlí čerti. A že se tam půjdou podívat a třeba nějak to Jezulátko najdou. Opravdu tam našli bránu do pekla, ale oni dovnitř nevkročili. Čert přišel za nimi a udělali dohodu.
No a více už nevyzradím, abyste měli při čtení nějaké překvapení. Protože určitě neodoláte a budete číst spolu s dětmi.

Kniha má větší písmena a všechny stránky jsou obohaceny líbivými ilustracemi k příběhu. Kniha se hezky, plynule čte, je barevná, pohodová a navodí vánoční náladu. Kterou si nejspíš dnes podpořím návštěvou kina, kde hrají romantický film Last Christmas. Zítra zapálím první svíčku na mém novém krásném adventním věnci, kde až doma, jsem objevila cedulku, že svíčky nejsou určeny k zapalování. To mě málem kleplo, ale pod dozorem si je stejně zapálím. Takže vzhůru k vánoční náladě.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura česká, Pohádky
Vydáno: 2019, Mladá fronta
Počet stran: 64
Jazyk vydání: český
ISBN 978-80-204-5335-8

Foto: Nakladatelství Mladá fronta
https://www.kniha.cz/detail/kniha-526640-vanocni-pohadka