Christina Laurenová – Miluji tě, nenávidím tě

27.7.2018 – A mám po dovolené. Dva nádherné týdny v Orebiči u moře utekly jako voda a já zase nabíhám do stereotypu doma, sice pomalu, ale jistě. Vrátili jsme se k ránu a stále tu jsou kufry na oprání, už jede čtvrtá pračka. A tak si to zpříjemňuji psáním o knihách, které jsem přečetla o dovolené. Vybrala jsem si romantiku. Pro mě k moři nepřipadá ani nic jiného v úvahu. Přečetla jsem dvě knihy a jsem spokojená. Zde je první.

miluju te

Kniha je novinkou od mých oblíbených autorek série Božský a Vášnivý. Píši pěkně, někdy se mi to líbí více, někdy méně. Ale knihy od nich mám prostě ráda. I tentokrát mi udělaly radost. Tuším, že je to rozjíždějící série, protože hlavní hrdinka má nezadané kamarádky. Tak se snad mám na co těšit, protože mě tento díl bavil. Je to správná oddychovka, s akorát dávkou romantiky, humoru a jemně erotiky. Líbí se mi, že zde převládá sbližování ve formě milých a úsměvných naschválů a erotiky je tam lehce na okraj, ale je.

Hlavní hrdinkou je Evie, třiatřicetiletá samostatná žena, která je úspěšná v práci, ale stojí ji to hodně sil, uspět přes šéfa, který nadržuje mužům. A tak stráví spoustu času v práci a osobní život takřka nemá. Nemá na muže štěstí. Ale asi se stal zázrak, protože na párty svých dobrých přátel potká Cartera. Mezi nimi to jiskří od začátku, ale Evie nechce nic uspěchat. Do toho jim přijde komplikace v práci, kdy začnou pracovat spolu a zároveň proti sobě. To jejich hašteření a vymýšlení naschválů je taková milá třešinka na této romanci. Zpestřené je to záhadou u šéfa, který si na Evie nějak zasedl.

Román je to zajímavý i prostředím, kde se odehrává. Filmová studia v Holywoodu a jejich agenti, kteří vše dokola organizují – to je pro mě zajímavá a nová směsice znání charakteru a lstivosti, udělat svou práci, ke spokojenosti všech stran. K tomu si přidejte vymýšlení vtipných naschválů, řešení jedné záhady a milou atmosféru mezi přáteli. V kapitole se střídají pohledy Evie a Cartera, takže je fajn vidět děj oběma očima. Pohledy mužské a ženské se přeci jen liší.
Celkově je to fajn průměrná romantika nejen pro letní dny, která se mi líbila a je prostě na pohodu. Pokud máte rádi takovou romantiku, doporučuji.

Hodnocení: 70%

Originální název: Dating You/ Hating You (2017)
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Jota
Počet stran: 336
Překlad: Tereza Suchá
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7565-326-0

Foto: Nakladatelství JOTA