Catherine Riderová – Polibek v New Yorku

16.1.2018 – Tato kniha mě zaujala na první pohled obálkou. K tomu se odehrává o vánocích a navíc jsem měla chuť na zcela oddychový jednoduchý románek. Kniha splnila vše, co jsem očekávala. Jediné co bych doporučovala, že je potřeba si uvědomit, pro jaké čtenáře je kniha určená. Je hlavně pro dívky a těm se bude líbit moc. Mě na ni něco lezlo trochu na nervy. Nejspíš ta naivita, prostě musím na ni nahlížet očima těch, pro které je psána.

Scan0037

Charlotte je na letišti v New Yorku a vrací se den před vánoci domů do Londýna. Byla zde na studijním pobytu a získala možnost se do New Yorku vrátit na podzim. Byla přijata na prestižní vysokou školu. Charlotte je zklamaná z rozchodu a nejraději by se nikdy už do New Yorku nevrátila. Ale její let je díky počasí přesunut na další den a ona nechce strávit noc v neznámém hotelu. A tak, když ji osud do cesty připlete Anthonyho, jde s ním poznat vánoční město se vším všudy. Anthony se také vzpamatovává z rozchodu a má tedy pro Charlotte velké pochopení. Náhodou Charlotte získá knihu, jak se smířit s rozchody, kde se má splnit deset bodů a Charlotte se chopí příležitosti být jednou za život impulsivní.
Díky tomu je čeká den plný překvapení a poznání.

Dějově se mi kniha líbila. Byla originální, romantická, lehce překvapivá a místy úsměvná. Jen styl zpravování mi zcela nesedl. Ale to bude tím, že je kniha určená o dost mladším čtenářům, než jsem já. Někdy mi sedne i takový dívčí románek a někdy ne. Ale nevadí. Jsem ráda, že jsem ji přečetla a že ji můžu doporučit dceři, která knihu už taky čte a líbí se jí moc. Což je dobře.

Hodnocení: 70%

Originální název: Kiss me in New York: A Winter Romance (2017)
Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2017, CooBoo
Počet stran: 240
Vazba knihy: brožovaná (paperback)
ISBN: 978-80-7544-424-0

Foto: Nakladatelství COOBOO