Barbora Šťastná – Láska pro samouky

27.5.2019 – Autorka napsala příběh o hledání lásky ve čtyřiceti. Jelikož je mi tento mladý (velmi mladý) věk blízký, rozhodla jsem se, přečíst si knihu a zhodnotit, jestli se láska opravdu tak těžce hledá v pozdějším věku. Kniha pobavila, ale upřímně si myslím, že je realita někde jinde, protože to záleží na povaze člověka. Pokud budu pozitivně myslet, budu aktvní od sportu po návštěvu společenských akcí, a bude věřit, že láska příjde, tak příjde. Pokud budu pesimisticky sedět v koutě a myslet si, že nic nemá cenu, tak doopravdy nic nemá cenu. A hlavně partner nic nezmění na tom, jak se mám ráda, a jak jsem spokojená sama se sebou.

laska-pro-samouky

Hlavní hrdinka Klára má přes čtyřicet a právě se rozvádí. Má dvě dcery a na pěči o ně se s manželem dohodli skvěle. Dcery zůstanou doma v bytě a rodiče se budou po týdnu střídat v pěči o ně. Podle mého ideální stav. Děti mají pevný domov a rodiče se střídají v bydlení, protože oni to pokazili, oni nechtějí už být spolu. A tak si Klára najde levný, obyčejný podnájem na ten týden bez dětí. Jenomže na týden zůstat úplně sama se jí nelíbí, a tak se snaží seznámit se za každou cenu s různými muži. To ji přinese spoustu trapných situací, protože vezme za vděk všemi možnými partnery, i když se jí nelíbí. Poznáme vysloužilého umělce, bývalého spolužáka či tatínka z kroužku, který je také rozvedený. Najde se ten pravý?

Kniha se četla lehce a byla místy úsměvná. Pobavila, ale také mi chvílemi lezla na nervy, protože hlavní hrdinka je úplně jiná než já. Jakoby chce být dokonalá, chce se všem zavděčit a zalíbit. Spousty věcí se bojí a prostě nebyla mi sympatická. Absolutně mi nesedla. Ale oceňuji vtipně napsané trapasy, které doplňuje správně ulítlá matka na šutrech. V kamenech je síla a nejen tímto názorem mi byla maminka více na pohodu, než hlavní hrdinka, která pořád něco řešila. Vůbec si neužívala přítomnost.

Určitě je náročnější najít lásku ve čtyřiceti než ve dvaceti, ale nic není ztraceno. Zde hledání lásky kryje pocit z nespokojenosti hrdinky ze sebe samé. Autorka knihu zakončila moc hezky optimisticky. Takže kdo něco hledá, ať si určitě knihu přečte. Bude pro něj přínosem nejen pro pobavení.

Žánr: Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno: 2019, Motto
Počet stran: 280
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-267-1491-0

Hodnocení: 70%

Foto: Nakladatelství motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49409992/laska-pro-samouky/