Abby Jimenez – Život je příliš krátký

11.01.2024 – Vítám vás v Novém roce. Přeji všem hlavně zdraví a pohodu. Musím přiznat, že se mi teď moc nechtělo číst, takže příspěvků je tu ode mě méně. Ale snad se to brzy změní. Vánoční svátky jsou pro mě o rodině, takže byly návštěvy, byly společenské hry a byly procházky. Nyní se těším na další knižní klenoty, které tu na mě čekají.

Mezi svátky jsem dočetla tuto milou romantiku, která se tváří nevinně, ale je to síla. To prostě tak je. Od autorky jsem četla i předešlé knihy, tak vím, že umí skvěle psát. Ale zasadila hlavní hrdince Vanesse nemoc do hlavy a někdy to bylo náročné číst. Myslím to v ohledu, kdy hrdince hrozí dědičná nemoc a její myšlenky ohledně smrti jsou náročné, i když je vlastně zatím zdravá. Ale objevují se určité problémy a Vanessa již zařizuje pohřeb. V tomhle jsem ji chápala méně, ale zase byla neuvěřitelně štědrá ke své rodině a žila každý den, jakoby by byl její poslední. Což bylo místy úžasné.

Vanesse umřela matka, teta i sestra na nemoc, která se dědí. Vanessa se rozhodla užít si života než zemře. Její sen byl cestovat, a tak vše prodá a poznává svět. Živí se internetem. Zveřejňuje svá videa z cest a je slavná. Jenže její nevlastní sestra má miminko Grace, o které se nechce starat. Vanessa ji chce pomoci a nakonec to skončí tak, že sestra uteče a nechá Grace na starosti Vanesse.
Vanessa neví jak to vše zvládne, ale tu se objeví na scéně její soused Adrian a začne hezké kamarádství. Adrian ji pomáhá s Grace. Stráví spolu spoustu času a začíná to mezi nimi jiskřit. Odhodlají se překročit meze svého přátelství s rizikem, že by mohli o něj přijít, nebo to risknou a stane se z nich pár?

Kniha je čtivá. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a je zde vykresleno, jak jejich přátelství ovlivňuje i změny v myšlení a náhledu na věc. To se mi moc líbilo. Vanessa je velmi energická a dokáže svoji energii prozářit okolí. Adrian je praktik a oba se dobře doplňují, ale nic není tak lehké jak se zdá. Názory na léčbu se u nich rozcházejí a jedině láska dokáže překonat strach z možnosti ztráty blízké osoby. Místy je to smutné, ale i to k životu patří. Celkově je to o lásce, o pochopení a o naději. Doporučuji.

Hodnocení: 80%

Žánr: Romány , Pro ženy , Erotika
Vydáno: 2023 , Mystery Press
Originální název: Life’s Too Short , 2021
Překlad: Monika Pavlisová
Počet stran: 336
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Ádám Faniszló
Autor obálky: Lukáš Tuma
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7588-510-4

Foto: nakladatelství Mystery Press
https://www.mysterypress.cz/zivot-je-prilis-kratky/