Z Heidi se stala kočička a namluvila audioknihu

21.10.2017 – Zpěvačka a moderátorka Heidi Janků (54) se vrátila do dětství. V nahrávacím studiu U Bodláka Na zelené louce namlouvala postavu kočičky pro audioknihu Nové příběhy pejska a kočičky, která vyjde na jaře příštího roku. „Pejsek a kočička jsou moje dětství. Byla to má nejoblíbenější dětská knížka, což asi pro celou mou generaci. Hrozně ráda jsem si v ní listovala a četla. Moc se mi líbil sloh, jakým je napsaná a byla jsem nadšená z kreseb. Byly jednoduché a proto jsem měla pocit, že bych to tak jak to namaloval pan Čapek, namalovala i já i když mi jinak malování moc nešlo,“ přiznává Heidi.

Heidi_kocicka_a_ pejsek_Libor_Petru_Nove_pribehy_pejska_a_kocicky_Foto_ MV_knihy_2158

„Potěšilo mě, že jsem byla oslovena, abych namluvila kočičku do audioknihy nových příběhů pejska a kočičky. Vrátila jsem se tak do dětství. A moc se mi líbí i nové ilustrace, které jsou barevné, plastické a oproti těm původním velmi složité. Doba se změnila a dnes musí děti u knížky zaujmout i kresby a myslím, že nová podoba pejska a kočičky tento účel splní,“ usmívala se Heidi, která čte kočičku vyšším hláskem a nezapomíná se protahovat, kroutit či vrnět.

„Doufám, že knížka Nové příběhy pejska a kočičky bude mít na děti stejně pozitivní vliv jako Povídání o pejskovi a kočičce mělo vliv nejen na mě, ale i na několik generací čtenářů. Snad si děti v knížce budou rády listovat, prohlížet krásné obrázky a přemýšlet o příhodách, které pejsek s kočičkou prožívá, tak jako jsem to před lety dělala já, a že na knížku budou také tak hezky vzpomínat jako na ni dodnes vzpomínám já,“ dodala Heidi. Kočiččina nerozlučného kamaráda pejska čte imitátor Libor Petrů a s kočičkou Heidi si ve studiu skvěle notoval. „S Heidi se znám řadu let, dokonce jsem pro ni složil písničku a před pár lety jsme spolu nazpívali duet na mé cédéčko,“ prozradil Libor Petrů. V roli vypravěče se představí Jan Jiterský.

Ve studiu byla i tři malá koťátka, která dokreslila atmosféru natáčení audioknihy Nové příběhy pejska a kočičky, jenž vyjde na jaře příštího roku. Jedno z koťátek se k Heidi hodně mělo a sympatická zpěvačka si ho málem odnesla domů. „Musela jsem poprosit pana majitele studia Jana Jiterského, aby koťátko odnesl, jinak bych si ho opravdu vzala domů i když nevím, jak by se s ním skamarádil pejsek, kterého mám zamluveného,“ přiznala se smíchem sympatická Heidi. Zpěvačka má totiž zvířata velmi ráda a už se těší na štěňátko, které by mělo přijít za pár týdnů na svět a Heidi ho již má zamluvené. V devadesátých letech měla knírače Falca, který se jmenoval podle populárního rakouského zpěváka. Jezdil s ní na všechna vystoupení a když lyžovala, měla Falca na zádech v batohu, ze kterého mu koukala jen hlava.

Kniha i audiokniha Nové příběhy pejska a kočičky autorů Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila vyjde na jaře příštího roku.

Heidi_Nove_pribehy_pejska_a_kocicky_Foto_ MV_knihy_2137

Foto: MV knihy