Will Bowen – Svět bez stížností

3.12.2017 – Kniha mě zaujala svou myšlenkou, protože tomu věřím. Po přečtení tomu věřím ještě více a mám pro vás nový tip na dárek pro své blízké k vánocům. To máte radost, viďte?! Vzhledem k poslání této knihy, bude vedeno povídání o knize v pozitivním duchu a to zcela zaslouženě.

svet bez stiznosti

Z hlediska literárního stylu je to hezký průměr. Dle mého, ale v těchto knihách hledáme hlavně poselství, povzbuzení, poučení, pokyny a pobídnutí ke změně, která udělá šťastnější a spokojenější nejen nás, ale i naše okolí. Protože novou pozitivní energii budete šířit dál kolem sebe a lidé si toho všimnou. Možná se budou ptát, co vás změnilo a vy s klidem a hrdě ukážete svůj fialový náramek a sdělíte jim, že jste splnila výzvu „nestěžovat si“.

Možná vám to zní jednoduše, ale zkuste se nad tím zamyslet. Člověk, který se rozhodne splnit výzvu, má dvacet jedna dní nosit náramek na jedné ruce, pokud si postěžuje, náramek si dá na druhou ruku a jede výzvu od začátku. Většinou se podaří výzvu zvládnout do jednoho roku. Protože stěžování není jenom lamentace, ale je to i kritika, pomluva či sarkasmus. Je velmi náročné zvyknout si na pozitivní přístup, i když to tak možná nevypadá. Zkuste si to i bez originálního náramku. Můžete použít gumičku, kterou si vždy při uvědomění své stížnosti přendáte na druhou ruku.

Kniha je rozdělena do čtyř částí. Je to Nevědomá neschopnost, vědomá neschopnost, vědomá schopnost a nevědomá schopnost. Jsou to takové záludné názvy. Nevím co si pod nimi představit. V první části Nevědomá neschopnost ukazuje autor na konkrétních příkladech, jak si to lidé stěžováním komplikují. V druhé části autor přemýšlí, proč si lidé stěžují. Chtějí tím získat pozornost, vzdali se zodpovědnosti, vzbudili závist nebo omluvili špatný výkon? Kniha je velmi výstižná, sedí to a často to tak vnímám i u sebe. V třetí části si přečteme, jak můžeme ovlivnit situaci bez stěžování, svým pozitivním přístupem v náš prospěch. V poslední části se věnuje vědeckým výzkumům a ohlasům od lidí, kteří výzvu splnili a jaký vliv to mělo na jejich život. Je to velmi motivující a i já už nosím náramek (je přiložen v knize) na ruce a snažím se eliminovat své stížnosti. Kniha je prošpikována citáty a ohlasy lidí na výzvu, což se mi líbilo. Zpestřuje to povídání.

„Každá naše myšlenka, slovo a skutek ovlivňuje naše zdraví v širším slova smyslu, vnitřní pohodu a pocit štěstí. A náš stav nás zase zpětně ovlivňuje nejen po emoční stránce, ale také tělesně a duchovně. Na tom je založena koncepce celostního zdraví.“ Greg Anderson

Na závěr mi nezbývá nic jiného říct, než pojďme udělat sebe a svůj svět šťastnější, odrazí se to všude kolem nás. Takže přijměte výzvu a vzhůru za náramkem.

Dokonce je internetová stránka, která se věnuje jenom této knize. http://nestezujsi.cz/

Hodnocení: 100%

Originální název: A Complaint Free World
Žánr: Osobní rozvoj a styl
Vydáno: 2017, Synergie
Počet stran: 224
Překlad: Petra Vlčková
Vazba knihy: brožovaná (paperback)
ISBN: 978-80-7370-493-3

O knize si můžete přečíst i zde:
https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/sebepoznani-osobni-rust/000437_svet-bez-stiznosti.php (kde je sice psáno, že je momentálně nedostupná, připravuje se dotisk, ale berte to pozitivně, kniha brzy vyjde…nebo ji zkuste sehnat jinde v e-schopu, na nestěžuj si objednat jde….)

Foto: Nakladatelství Synergie