Trisha Ashley – Popelčiny střevíčky

3.8.2018 – Představuji vám třetí knihu přečtenou z romantické edice pro ženy Srdcovky, a zatím je tato na prvním místě. Je skvělá. Opět jsem šla velmi pozdě spát, protože jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Je to taková ta klasická romance, kdy se hlavní dvojce pozná ve třetině knihy, nejdříve jsou na sebe naštvaní, pak se jemně sbližují, jsou tam náznaky zalíbení, pak si myslí, že u toho druhého nemají šanci a až v závěru to vše končí šťastně. Ach!

popelciny str0002

Musím uznat, že mi asi dvě kapitoly trvalo, než jsem se začetla. Bylo to trochu zmatené, protože v úvodu se nastínil příběh tety Nancy a pak už to bylo o její neteři, Tansy, která byla hlavní postavou a z jejího pohledu je román vyprávěn. Tansy po dlouholeté známosti se snoubencem Justinem, udělá na základě prozrazení zrady z jeho strany za sebou tlustou čáru a přestěhuje se ke své milované tetě Nancy. Kdy po její smrti zdědí obchod s obuví. Rozhodne se jej přeměnit na luxusní obuv pro nevěsty. Pomáhají ji její kamarádi a smutek po tetě ji zažene i nový soused Ivo, který je pěkný bručoun. Do toho se motají intriky Tansy nevlastních sester, které lžou a chtějí Tansy ublížit.
Na začátku každé kapitoly je také pár řádků vzpomínek tety Nancy, kde je ukryto malé rodinné tajemství. Tyto řádky jsou psány jiným písmem.

Musím uznat, že jsem se při čtení ani trochu nenudila. Je to dějově pestré, milé, správně romantické a velmi čtivé. Tansy mi byla od začátku sympatická. Miluje barevné oblečení a výborně peče. V závěru je zmíněno pár jejich receptů.
Pokud máte rádi romantiku, tak tuto knihu určitě nevynechejte. Plně splňuje své heslo edice – čtení pro skvělou náladu. A já ji díky knize určitě měla.

Hodnocení: 100%

Originální název: Chocolate Shoes And Wedding Blues (2012)
Žánr: Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno: 2018, Motto
Počet stran: 440
Překlad: Lucie Libovická
Edice: Román, Srdcovky
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 9788026711971

Foto: Nakladatelství Motto