Tanja Voosenová – Má první láska

16.8.2019 – Knihu si nejdříve přečetla moje patnáctiletá dcera, která ji dala za jeden den a byla z ní nadšená. Nechala jsem se nalákat, přečetla ji, a i když je to dívčí román, líbil se mi také. Je to milé, místy vtipné, krásně to jiskří mezi hlavní dvojicí, prostě hezká letní romance.

ma prvni laska

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Cassidy, která má nestabilní rodinné zázemí. Otce nezná a její matka je psychicky labilní. Je hodná, ale nějak nezvládá všechny praktické věci, když se zamiluje. Takže často nejsou peníze a Cassidy se snaží zaplatit účty své pomocí. Má totiž tajnou brigádu. Souhrou náhod dopomohla rozchodu dívčího idola školy Coltona, který má velkou dávku sebevědomí a arogance. Nějak se rozneslo, že Cassidy pomůže k rozchodu, a tak se ji začaly hrnout nabídky. Postupně ji začali za to platit a Cassidy si šetří na vysokou a pomáhá finančně i v domácnosti. Má nejlepší kamarádku Lorn, které se líbí Theo. Nějak se to zamotá a Cassidy se vsadí s Coltonem, že je pomůže dát do páru. Sázka vede k trapasům, ale zažijí i hezké chvilky. Jak to dopadne není jasné, protože na čtenáře vykoukne pár překvapení.

Cassidy mi byla sympatická. I když její brigáda je tak trochu trhlá, musím uznat, že pomáhala k rozchodům většinou z dobrých důvodů. Příběh je čtivý a velmi mě bavily dialogy hlavní dvojce, které byly místy sarkastické, ale vtipné a autorka dokázala přirozeně vykreslit jejich přitažlivost. Já myslím, že většinu čtenářů bude kniha bavit, takže doporučuji.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2019, CooBoo
Orig. název: My First Love (2018)
Počet stran: 424
Jazyk vydání: český
Překlad: Magdaléna Stárková
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7544-816-3

Foto: Nakladatelství COOBOO
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51711479/ma-prvni-laska/