Steve Robinson: Hluboký hrob

* Thriller napsaný ve stylu Dana Browna a Stiega Larssona, pokračování bestselleru Stopy v krvi.
* Nejosobnější autorův román, v němž zpracovává vlastní genealogické pátrání po svých předcích.
* Příběh osudové (nicméně tragické) lásky až za hrob. Velmi hluboký hrob…

robinson-hluboky-hrob-obalka-front-tisk

Američan se slabostí pro Anglii, tak by se dal stručně charakterizovat genealog Jefferson Tayte, hlavní hrdina thrillerů Steva Robinsona. Po románu Stopy v krvi vychází druhý Taytův případ, Hluboký hrob, který v pasážích z minulosti zavede čtenáře do Británie za druhé světové války.

Pouze muž připravený zemřít může vykopat hluboký hrob…

Pro Steva Robinsona je tento druhý z pětice románů s Jeffersonem Taytem nejosobnější. Literárně v něm totiž zpracoval vlastní zkušenosti při pátrání po dědečkovi z matčiny strany, který byl – stejně jako jeden z protagonistů Hlubokého hrobu – americký voják.
Druhý Taytův případ, který vychází v českém jazyce, bravurním způsobem propojuje thriller a love story. Genealog přijme zakázku najít skutečnou matku své klientky a přitom – jak je mu ostatně vlastní – odkryje další hluboký hrob plný nebezpečných tajemství.
Robinson vypráví nadčasový příběh o lásce, nenávisti, zločinu a trestu, v němž jsou minulost a současnost pevně propojené stopami v pokrevních liniích. A svérázný genealog ještě neřekl své poslední slovo – v příštím roce se vrátí v knize Poslední anglická královna.

Anotace:
Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…

Info o knize:
Autor: Steve Robinson
Originální název: To the Grave
Překlad: Kateřina Niklová
Formát: vázaná s přebalem, 145×205 mm
Počet stran: 288
Cena: 299 Kč
Nakladatel: Mystery Press (www.mysterypress.cz)
ISBN: 978-80-88096-35-1

Foto: Mystery Press