Překvapení č.13

13.9.2016 – Hezký večer, po delší době se chci pochválit, co mi pěkného přišlo poštou. Jsou to dva recenzní výtisky z Euromedia. Tímto za ně moc děkuji. Trochu jsem zapomněla, co jsem si vybrala, tak i pro mě byly překvapením. Udělaly mi velkou radost a už se těším na čtení. Nejspíš to nebude hned, protože začátkem školního roku je méně času. K tomu jsem si říkala, že opravdu, ale opravdu musím začít cvičit. Ale co, vždy se to nějak udělá. Těším se na čtení i na cvičení. Teď se pokochejte mými novými knižními kráskami.

003 005

Tmavé stěny Willardu – Ellen Marie Wiseman
I
zzy je sedmnáct a je poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti. – Claře Cartwrightové bylo v roce 1929 právě osmnáct let. Zmítá se mezi autoritativními rodiči a láskou k italskému přistěhovalci. Když odmítne vnuceného ženicha, nechá ji otec zavřít do soukromého útulku pro duševně choré… I když se Izzy musí porvat s potížemi spjatými s novým životním začátkem, Clařin příběh ji stále poutá k dávné minulosti. Pokud Clara opravdu nebyla duševně nemocná, může to nějak objasnit i Izzyino trauma? Pátrání po Clařině osudu přiměje Izzy přehodnotit vlastní životní rozhodnutí – s šokujícími důsledky.

Skryté zlo – Sandra Brown
Emory Charbonneauová, dětská lékařka a maratonská běžkyně, zmizí na horské stezce v Severní Karolíně. Vydala se tam na trénink, ale také si chtěla uspořádat myšlenky a uvážit, zda má smysl udržovat manželství, které se rozpadá. Než policie začne po pohřešované pátrat, stopa dávno vychladla a horskou divočinu sevřela mlha a sněžení. Policie má podezření, že za zmizením Emory vězí právě její manžel. Strhující příběh, v němž nic není tak, jak se jeví, je nabitý nečekanými zvraty a prostoupený vášnivými emocemi. Vyprávění o lásce, zradě a volbě, kterou musí člověk učinit, aby přežil.