Nicholas Sparks – Život ve dvou

18.11.2017 – Nádhera. Kniha se mi výborně četla a měla vše, co má román mít. Čtivost, nádherně vykreslenou hloubku postav, radost, dojetí, smutek, rodinnou všednost, víru a lásku. V závěru jsem si parádně pročistila slzné kanálky, protože jsem brečela jako želva. To se mi už dlouho nestalo. Prostě autor umí psát a to je paráda.

zivot ve dvou

Román je vyprávěn z mužského pohledu, s otevřeností a krásnou upřímností, kdy se ukazuje nejen na ty ženské chyby, ale i na ty mužské. Velmi dobře vykresluje pravdivé rčení, že láska je slepá.
Russel je sympatický třicátník, který má dobře placenou a úspěšnou práci a kouzelnou rodinu, která čítá nádhernou, elegantní Vivian a rozkošnou pětiletou dceru London. Jenže ne vše je tak ideální, jak se na první pohled zdá. London je náročná žena na finance a Russel se má co ohánět, aby její požadavky splnil. Když mu šéf začne dělat problémy, rozhodne se založit si svou firmu a tím se vše spouští. Vivian si najde také práci a Russel postaví před hotovou věc, kdy má stíhat nejen svou práci, ale i péči o London. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby Vivian dělala kompromisy. Vivian je dobrá manipulátorka a pěkně vypočítavá žena. Také je mistryně ve výčitkách a s Russelem to krásně umí. Russel se snaží ji ve všem vyhovět, ale tuší, že něco není v pořádku.

Russel mi byl sympatický a upřímně, takového chlapa mít doma, je výhra. Je obětavý, chápající, kamarádský, milující a pro toho, koho má rád, by se rozdal.
Do vyprávění je zahrnuta i Russelova rodina, jeho rodiče a sestra. Vše je podáno s citem a s porozuměním. Není to ani tak o zamilovanosti, jako o vztazích v rodině. Autor ukazuje co je v partnerství důležité. V knize nenajdete překvapení. Příběh lehce plyne a krásně mě vtáhl do života muže, který chtěl mít spokojenou rodinu a dělal pro to vše, co mohl. Jenže někdy to nestačí.

Hodnocení: 100%

Originální název: Two By Two (2016)
Žánr:Literatura světová, Romány
Formáty eknihy: EPUB, MOBI
Vydáno: 2017, Ikar (ČR)
Počet stran: 512
Překlad: Dana Stuchlá
ISBN: 78-80-249-3461-7

Foto: Nakladatelství Ikar