Maja Säfströmová – Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech

23.8.2019 – Dnes vám chci představit novinku z nakladatelství Albatros, která je vhodná nejen pro děti od 5 let. I mě baví si v ní listovat a číst si zajimavé informace, které jsem neznala. Ale co se mi líbí ještě více je grafická podoba knihy. Je nádherná. Ilustrace jsou specifické, takže ne každému se můžou líbit, ale mě ano a moc.

Ilustrovana_fakta_o_zviratech_V

Každá dvoustrana je věnovaná jednomu zvířeti. Celkem je tu 55 zvířat, u kterých je jedna až šest heslovitých informací. Celá kniha je černobílá a je opravdu moc hezká. Dole pod textem dávám odkaz na knihu na stránkách Albatrosu, kde si můžete v knize zalistovat.
Asi jednu třetinu informací jsem věděla, ale zbytek jsem se spíše divila. Tak věděli jste třeba, že všichni Klauni se rodí jako samečci? Kdykoli pak v hejnu rybek umře samice, nejsilnější samec se promění v novou samici, aby ji nahradil.
Nebo že včely nikdy nespí? Více prozrazovat nebudu, to by vás pak nebavilo číst, kdybyste všechno věděli :-)

Ještě vám napíšu něco o autorce. Paní Maja je stockholmská architektka a ilustrátorka, která se proslavila svými neobvykle nakreslenými zvířaty. Více jejich obrázků najdete na www.majasbok.se
Pokud hledáte zajimavou a hezkou knihu o zvířatech, určitě si ji pořiďte. Stojí za to.

Hodnocení: 100%

Žánr: Příroda, zvířata, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno: 2019, Albatros (ČR)
Orig. název: The Illustrated Compendium of Amazing Animal Facts
Počet stran: 120
Jazyk vydání: český
ISBN: 978-80-00-05578-7

Foto: Nakladatelství Albatros
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/53634741/ilustrovany-atlas-neuveritelnych-faktu-o-zviratech/