Lucy Vineová – Sexy chaotička

19.8.2018 – Letní vlna knižních romancí u mě pokračuje a já dočetla knihu, která je romantikou trochu z jiného soudku. Příjemně se četla, ale klasika, ani červená knihovna to rozhodně není. Hlavní hrdinka hledá lásku, ale je to z donucení a během knihy pozná, po čem opravdu touží. Takže je o sebepoznání a uvědomění, co chci já a co chtějí příbuzní a přátelé.

sexy chaoticka

Ellie je třicetiletá mladá žena žijící v Londýně, která prochází těžkým obdobím. Po smrti maminky opustila dlouholetého přítele, a jelikož se zatím nevyrovnali finančně ohledně bydlení, tak nemá peníze. V nouzi vezme pronájem v plesnivém bytě, a tak nějak žije v tom, co se jí nelíbí. Práce ji nenaplňuje. Miluje malování a dělá trochu něco jiného. Má obavy o otce, který zůstal sám. Žárlí na sestru, která odjela s rodinou do USA a vede na oko skvělý život. Přátelé mají dle jejich úvah, úžasné životy a ona lituje sama sebe, ale pro nápravu nic nedělá. Nej kamarádka ji navedla do seznamky, a aby ji udělala radost, absolvuje několik rande, která dopadnou katastrofou.
Nakonec si Ellie uvědomí, co chce a jde si zatím.

Není to zamilovaný příběh. Je to o hledání a přijetí sama sebe. Kniha je chvílemi až moc reálně upřímná. Některé věci se sice dějí v souvislosti intimity těla, ale nemluví se o nich. Takže Ellie občas z trapasů nevyšla. Někdy to bylo vtipné, někdy žalostně smutné. Jako celek se to dobře četlo a mělo to v sobě přímočarost, která mě místy velmi bavila. V závěru bylo nejedno překvapení a svým způsobem to skončilo dobře, ale netypicky. Ellie mi nebyla vždy sympatická, ale chápala jsem ji. Celkově se mi to líbilo a je to zase něco jiného, než romantika s dobrým koncem. Pokud vás zaujala, určitě si ji přečtěte.

Hodnocení: 80%

Originální název: Hot Mess (2017)
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Jota
Počet stran: 288
Překlad: Eva Brožová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7565-334-5

Foto: Nakladatelství JOTA