Lisa Daily – Ve třiceti (poprvé) single

2.8.2018 – Tak to je dle mého přesně romantika pro letní horké večery. Po dlouhé době jsem oželela spánek a četla, dokud nebyl konec, takže jsem šla spát k ránu, ale mě to prostě bavilo. U těchto knih vím, že to skončí dobře, ale chtěla jsem rychle zjistit jakým způsobem. Je to super letní oddechovka a mně se moc líbila.

ve triceti po0003

Jediné, co se mi nelíbí, je srovnání s Bridget Jonesovou. Tato kniha je úplně jiná. Bridget Jonesovou mám ráda a tato kniha je trochu o něčem jiném. Jediné, co mají hrdinky společného, že po třicítce hledají partnera. Ale Bridget je ironicky humorná a fakt jsem se u ní smála i nahlas. Ve třiceti single je jemně vtipná, lehce romanticky milá, že jsem se někdy pousmála, a je velmi čtivá. Hlavní hrdinka je energická a plánovačka. Takže přestože prožívá smutek z rozvodu, nesmutní dlouho a chce změnu. Nechce být sama a snaží se.

Alex zná svého muže Michaela od školky. Vždy byli nejlepšími kamarády a po výšce se vzali. Jednoho dne se proválí na Michaela jeho nevěra s mužem. Alex je v šoku, nic netušila, ale dle hlášek, okolí ano, což ji značně pocuchá sebevědomí. Jak to, že to nepoznala sama? Nejlepší kamarádka Darcy, ji chce pomoci, a tak navrhne plán. Je jasné, že po rozvodu si prý Alex musí projít randěním s vysněnou devítkou. Jako např s hasičem, s fotbalistou, s jogínem – prostě devět schůzek, které mohou skončit nezávazným sexem. Ale to není pro Alex, protože každé rande skončí úsměvnou katastrofou. Ale velmi se jí líbí nový klient, a tak těžce odolává a stále soupeří s nedůvěrou. Chce ji také utáhnout na vařené nudli nebo to s ní myslí vážně?

Zajímavé bylo povolání Alex, která byla psycholožkou pro navrhování interiéru. Aby se v místnosti člověk cítil dobře je fajn vzít na zřetel účel místnosti a brát ohledy na barvy, otočení židlí, výšku stropu či umístění kytek. V textu padlo několik rad, které mě zaujaly.
Bylo to pro mě tak akorát romantické a mělo to šmrnc. Pokud hledáte knihu k vodě, je tato dobrou volbou.

Hodnocení: 90%

Originální název: Single-Minded (2017)
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Mystery Press
Počet stran: 336
Překlad: Jitka Krajovanová
Ilustrace/foto: Kateřina Bažantová
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7588-069-7

Foto: Nakladatelství MYSTERYPRESS