Kateřina Kubalová – Plašmyška

21.11.2020 – Tato dětská kniha mě zaujala svými ilustracemi. Jsou prostě nádherné. A díky obálce jsem měla chuť zjistit, zdali příběh je také tak pěkný. Je.
Je milý, úsměvný, poučný a dětem se rozhodně bude líbit. Lehce, jemně ukazuje, že nevadí, když se něčeho bojíme, ale důležité je dělat správné věci, pomáhat a pak zjistíte, že máte odvahy na rozdávání.

plasmska

To se přesně stalo malému myšákovi, který se všeho až moc bál. Raději sedí doma a nikde nechodí, protože by se mu mohlo něco stát. Co když se mu tam nebude líbit a co když mu tam nebude chutnat. Prostě byl tak mimo z obav, že seděl doma a z okna se díval, jak se kamarádi baví. Jednou se tak rozzlobil sám na sebe, že se rozhodl odejít do světa a najít tam svou odvahu, jak mu všichni kolem radili.
Na své cestě za odvahou potkal sysla, kterému pomohl proti posměváčkům. Veverce poradil s jídlem. Zachránil malého zajíčka před lišákem a lasičkám neprozradil, kde mají kachny hnízdo. V závěru vysvobodil dokonce lišáka, kterého chytli pytláci. Plašmyška se vracel domů s tím, že odvahu nenašel. Jeho rodina se dozvěděla, co vše ve světě udělal a ukázala mu, že má odvahy na rozdávání.

Je to pohádka a tam vše vždy dobře skončí. Proto mám pohádky moc ráda. Líbí se mi, že tato je s nenásilným poučením. Dobře se čte a krásné ilustrace Zdeňky Študlarové zdobí každou dvojstranu. Je to tip na moc hezký dárek pod stromečkem, kde by kniha neměla chybět.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno: 2020, Bambook
Počet stran: 56
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Zdeňka Študlarová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-271-1774-1

Foto: Nakladatelství GRADA
https://www.grada.cz/plasmyska-11790/