Kasie Westová – Štěstí v lásce

29.7.2019 – S chutí jsem si přečetla nový dívčí román od mé oblíbené spisovatelky a musím říct, že tentokrát je určen hlavně cílové skupině. Uznávám, že první půlka byla pro mě hodně nepředstavitelná, nereálná a trochu naivní, ale opět se to dobře četlo. I v tomto tématu jsem našla v závěru hezké poučení. Je to velká pohádka o tom, že peníze jsou fajn, ale nespraví vše.

Stesti_v_lasce_obalka_v-3

Hlavní hrdinkou je osmnáctiletá Maddie, která má dva měsíce před maturitou a na prvním místě je učení, které ji baví. Rozhoduje se mezi dvěmi vysokými školami. Jedna je vysněná a to Stanford v severní Kalifornii a druhá je praktická – blízko domova – v jižní Kalifornii. Chce zůstat poblíž své rodině, protože má pocit, že se bez ní vše rozpadne. Rodiče se hádají a brácha se utápí v depresi. Má ráda své dvě nejlepší kamarádky a také brigádu v místní ZOO, kde se skamarádila se Sethem, který se ji líbí. Celý život se ji obrátí vzhůru nohama, když vyhraje v loterii. Najednou má kolem sebe nové kamarády, v rodině zavládne pohoda a vše vypadá růžově, ale na jak dlouho?

Román je to velmi čtivý, jako všechny od této autorky. Píše na pohodu. Je to hodně pohádkové téma – výhra v loterii. Kdo by o tom někdy nesnil? Co byste udělali s několika miliony korun? Celkem hezká představa, kdo by je nebral, že? Ale román také ukazuje, že vše si za peníze nekoupíš, ani vztahy se zázrakem díky penězům nespraví. Také je určitě těžké věřit novým lidem kolem sebe, zdali nejsou s tebou jenom pro peníze. V tomto je téma zajimavé a zamilovanost je zde vedlejší.
Knihu doporučuji mladým dívkám, které se na chvílí zasní, co by dělali s výhrou a jak moc, by jim to změnilo život. Ale bacha, je to pouhý sen! Miliony se vyhrávají velmi zřídka!

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2019, CooBoo
Orig. název: Lucky in Love (2017)
Počet stran: 328
Jazyk vydání: český
Překlad: Adéla Špínová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7544-815-6

Foto: Nakladatelství COOBOO
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50148089/stesti-v-lasce/