Julie Caplinová – Hotýlek na Islandu

1.11.2020 – V tomto náročném období se opět ráda vracím k milé romantice. Série Romantické útěky je pro mě sázka na jistotu. Vyšel již pátý díl a opět je to moc povedené čtení. Skloubit cestování a lásku je ideální kombinace pro oddychovou četbu. Svým výběrem jsem trefila hřebík na hlavičku, knihu si užila a dokonce našla tip na dovolenou.

hotylek na islandu

Lucy je schopná a výkonná manažerka velkého hotelu v Manchestru. Pracuje zde s přítelem Chrisem, který ji vyčte, že je moc upjatá. A tak se Lucy díky alkoholu pěkně odváže a je tu ostuda dosahující s pomocí Chrise až na You tube, jež vede k výpovědi Lucy. Lucy se cítí zrazená a podvedená. Hledá si novou práci a bohužel bez doporučení z posledního zaměstnání nemůže nic najít. Ale usměje se na ni štěstí a zapadlý hotýlek na Islandu hledá ředitelku. Lucy je přijata a jede vstříc novému dobrodružství. Hotýlek má skvělý potenciál a Lucy cítí, že pod dobrým vedením z toho může být výborný hotel.
I když je zklamaná, pomocí nových přátel se ji vrací ztracená sebedůvěra. Hodně k tomu pomáhá hlavní barman Alex, který o ní jeví zájem víc jak přátelský. Ale Lucy zjistí, že hotel bude mít nového majitele, a tak se musí ještě více snažit. Jenomže se ji do toho pletou filmaři, její tajemství a také neznámý sabotér, který dělá nové průšvihy. Ty musí Lucy rychle vyřešit, aby dokázala všem, že zvládá vést hotel. Podaří se to Lucy? To si přečtěte sami.

Kniha se velmi dobře četla. Jsou zde vylíčeny lákavě přírodní krásy Islandu, kdy i já – odpůrce zimy- přemýšlím nad tím, že bych se tam zajela podívat na polární záři. Hlavní postavy jsou sympatické a autorce se podařily skvěle vykreslit i vedlejší postavy, které Lucy navrací sebevědomí. Naučí se mít ráda sama sebe, překoná stydlivost a pochopí, že ten její průšvih není až takový průšvih jaký si myslela.
Krásně je vytvořena atmosféra knihy, kdy z ní i přes zimu sálá teplo pohody, jež navozuje styl hygge. Prostě je to to pravé pro romantiky v průběhu podzimu, kdy se vše chystá na zimu a venku je všeljak. Zapalte si svíčky, zabalte se do deky a vemte tuto knihu do ruky. Pohoda.

Na www.grada.cz je SLEVA 25 % do 3.11. 2020 na tištěné i elektronické knihy.

Hodnocení: 80%

Série: Romantické útěky 4.
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2020, Cosmopolis
Orig. název: The Northern Lights Lodge, 2019
Počet stran: 360
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN 978-80-271-2889-1

Foto: Nakladatelství Grada
https://www.grada.cz/hotylek-na-islandu-11418/