Jennifer Probstová – Hledání vytouženého dne

12.7.2015 – Hledáte dobře napsanou romantickou pohádku k odpočinku nebo na dovolenou? S klidným srdcem vám mohu doporučit tuto knihu. Velmi dobře se čte, má sympatické hrdiny, je zde trochu kouzla ve znamení pravé lásky na celý život a je to slaďák jak vyšitý. Ale milý slaďák. Pro romantické duše s trochou jemné erotiky napsaný.

hledani vytouzeneho

Kate se svými dvěmi kamarádkami Kennedy a Arilyn vlastní seznamovací agenturu. Konečně se jim začíná dařit a Kate se smiřuje, že v osobním životě toho pravého rychle nenajde. Vše se změní s příchodem Sladea, rozvodového právníka, který chce, aby vyškrtli sestru z jejich seznamu. Nevěří jim a nechce, aby z ní podvodně vylákali peníze a navrch k tomu ji ublížili. Kate se nenechá zastrašit a tak Sladea napadne se také zapsat a vyzkoušet jejich serióznost. Kate má dar, že pozná dotykem, který pár je si souzený. Dotyk Sladea je pro ni elektricky výbušný a Kate začíná tušit, že by mohl být on jejím osudovým mužem. Samozřejmě se tomu zuby nehty brání. Ale Slade se nenechá jejím odmítáním odradit. Stane se spousta věcí, které vedou k překonávání strachu z velké lásky, strachu z víry v sama sebe. S humorem je zde vykreslena Kate maminka, která je teda hodně ulítle praštěná. Poznáme kamarádky, které jsou sympatické, protože jsou typ těch pravých, co pomáhají a rozumějí. Kate vlastní neobyčejného psa. Prostě při čtení se nenudíte a stále se něco děje. Není to typ románu, kde by hrdinově přemýšleli jenom nad svými city a nad sexem. Má to děj a musím uznat, že mě to bavilo.

Je to romantika typu červené knihovny. Myslím, že každý ví, jaký druh knih má rád. Takže pokud mám ráda pouze detektivky nebudu se pouštět do romantiky, abych ji poté zkritizovala. To mi připadá zbytečné. Vyprávění je psané střídavě jednou z pohledu Kate a jednou z pohledu Sladea. Příběh je vyvážený. Nenašla jsem žádné zádrhele nebo hluchá místa. Nejsem z ní nebesky unešená, protože mi tam malinko něco chybělo. Já totiž mám ráda u romantiky, když je napsána tak, že mě z ní jakoby mrazí a dech se mi tají :-) . Ale obláčkově růžových tajíco-mrazících knih  je pro mě opravdu málo. Z romantických knih je prostě velmi povedená. Výborně se hodí na léto. Nevím, co víc k ní napsat, tak jen opakovaně dodávám, pokud hledáte něco pohodově pohádkového nejen na dovolenou, s touto knihou chybu neuděláte.

Foto: Nakladatelství Ikar