Hana Marie Körnerová – Pozlacená klec

26.7.2017 – Třetí knihou přečtenou na dovolené byla tato romantika. Na autorku jsem slyšela díky jejímu Heřmánkovému údolí samou chválu. Takže když jsem si mohla vybrat z nabídky Knihcentra recenzní výtisk, ráda jsem si zvolila tento. Ale bohužel tato kniha není pro mě. Děj byl velmi předvídatelný a hlavní hrdinka hodně naivní a nesympatická. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu Večery pod lampou.

pozlacená klec

Děj se odehrává v Paříži roku 1869. Tereza se stává sirotkem a čelí nemilému zjištění. Její otec prohrál všechno v kartách. Má dvě možnosti. Sňatek s věřitelem nebo se stát společnicí v nějaké bohaté rodině. Takže z nejvyšší společnosti spadla pěkně dolů. Vybere si společnici a ocitá se v nemilé rodině. Po různých peripetiích se dostane k přítelkyni, která ji nabídne nové místo společnice. Vypadá to, že se Tereze bude dařit lépe, ale po návratu bratra poručíka z kolonií v Indii se zase všechno zamotá. Ocitá se v sítí intrik a lží. Chvíli to trvá, ale konečně Tereza zjistí jaká je pravda.
Uf, to jsem si oddychla, když si to konečně uvědomila.
Celkem mi lezla na nervy, jak se chovala povýšeně a neviděla pravdu před očima.

Je to klasický historický román s naivní hrdinkou a s mužským, který všechno zachraňuje. Co se týče hlavní mužské postavy, tak ten mi byl hodně sympatický. Autorka dobře vystihla jeho lásku, trpělivost a zdravý rozum, kdy všeho moc škodí.
Kniha je určená velkým romantičkám, které mají rády historii, galantnost a dobré konce. Já si budu muset přečíst Heřmankové údolí, abych věděla, jestli je tato kniha odbočení a ostatní tvorba je skvělá, jak si čtu v komentářích o knihách.

Děkuji za recenzní výtisk logo_knihcentrum_bilypodklad
Knihu si můžete koupit zde:
https://www.knihcentrum.cz/Kniha/pozlacena-klec-1

Hodnocení: 60%

Žánr: Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno: 2010, MOBA (Moravská bastei)
1. vydání originálu: 2010
Počet stran: 256
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-243-3801-9

Foto: Nakladatelství MOBA