Guillume Musso – Noc v Central Parku

7.12.2017 – V tuto dobu je příhodný čas nejen pro pohodu teplého svařáku a pokec s přáteli na předvánočních trzích, ale i na klidné hledání dárku pro své blízké, nejlépe před svařákem. Kniha je vděčný dárek, stačí jen mít přehled, zdali má dotyčný raději román nebo detektivku. Pokud chcete něco mezi, tak mám pro vás skvělý tip v této knižní novince.

noc v cen

Ještě upřesním, že romantická linka je velmi tenká a čítá celkově asi tři strany v nástinu. V knize jde hlavně o prožité trauma z nebezpečí, a pocitu viny. Vedle vyšetřování současnosti se budeme vracet s hlavní hrdinkou do minulosti, se kterou to všechno souvisí.
Alice se probudí na lavičce v parku spoutaná s neznámým mužem a ví, že si nic nepamatuje. Alice je dobrá policistka a pomocí stop, které ji byly úmyslně nechány, se posouvá dopředu, k zjištění toho, co se doopravdy stalo. Jedno je jasné, vše je jinak, než na první pohled vypadá. Muž Gabriel ji pomáhá a postupně čtenář zjišťuje, co se stalo kdysi. Proč má Alice zranění na určitém místě? Proč má u sebe pistoli, kde chybí jedna kulka? Proč má krev na košili? Proč byli zrovna oni dva spolu na jedné lavičce? Myslím, že to neodhadne nikdo. Takový závěr je nepředvídatelný.

Na jednu stranu je to šíleně překombinovaně neuvěřitelné, a na druhou stranu je to promyšleně lidské a svým způsobem velmi účelné, aby se docílilo kýženého výsledku. Účel světí prostředky a příběh této knihy jde příkladem.

Kniha je čtivá, obsahuje v sobě hodně hádanek a překvapení a je to skvěle namíchaná směsice, pro ty, kteří mají rádi detektivky s psychologickým tématem a nečekaným koncem. Není to na výbornou, ale poctivá chvalitebná to je.

Hodnocení: 80%

Originální název: Central Park (2014)
Žánr: Literatura světová, Romány, Thrillery
Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
Vydáno: 2017, Motto
Počet stran: 296
Překlad: Daniela Marešová
Edice: Thriller
ISBN: 978-80-267-1000-4

Foto: Nakladatelství Motto