Don Miguel Ruiz – Čtyři dohody – inspirační karty

16.5.2017 – Musím se přiznat, že knihu Čtyři dohody jsem nečetla, ale často o ní slyším. Mám v plánu si ji pořídit. Znáte to, plánů máme hodně, bez nich by to nebylo ono. Takže když jsem dostala nabídku na recenzní výtisk, nezaváhala jsem a požádala o něj. Jsem moc ráda, že mi nakladatelství Synergie tyto krásné karty zaslalo. Ano, slyšíte dobře, jsou to inspirační karty a přiznávám, že to byla láska na první pohled. Moc se mi líbí. Už jsem se jimi pokochala, přečetla a jsem nadšený majitel tohoto skvělého nápadu.

čtyři dohody

Karty mají výhodu malého formátu s důležitým obsahem, který tím pádem můžeme mít stále u sebe. Jsou určeny těm, kteří přemýšlejí nad tím, co dělají a chtějí to dělat lépe neboli mít život hezčí díky svému přístupu k němu. Věřím, v sílu myšlenky. Bohužel málokdo si to uvědomuje, ale opravdu když na něco moc myslíme, stane se to. Proto je lepší být optimista a mít pozitivní přístup. Mnoho věcí kolem sebe si zjednodušíme.

Balíček obsahuje 48 karet. Každé z následujících čtyř dohod je věnováno dvanáct karet.
1. Nehřešte slovem
2. Neberte si nic osobně
3. Nevytvářejte si žádné domněnky
4. Dělejte vše co nejlépe
Karty jsou takto rozděleny i barevně. Na jedné straně je obrázek + dohoda + heslo a na druhé straně je heslo ve zkratce rozděleno. Namátkou jednu kartu vyberu a co tam mám? Týká se domněnek a zní: „komunikujte jasně“.

„Komunikujte s druhými lidmi co možná nejjasněji. Vyhnete se nedorozumění, smutku a zbytečným dramatům. Kdybychom spolu všichni navzájem komunikovali, aniž bychom hřešili slovem, lidské vztahy by se zcela změnily. Zmizely by války, násilí, nedorozumění.“

karta 1

Uznejte, že je to pravda. Kolik nedorozumění se stane v obyčejném životě, když se pořádně nevyjádříme a myslíme si, že ten druhý to musí vědět. Zapomínáme, že si navzájem nemůžeme číst myšlenky. To vede často k nedorozuměním, hlavně v partnerském vztahu. Beru to čistě z osobního hlediska a zkušeností. Větu já si myslela, opravdu nemám ráda…..

Karty vřele doporučuji. Jsou nádherné nejen vzhledem, ale i moudrým slovem. Já vím, že se mi to kecá, když jsem je dostala. Ale je radost dávat i dostávat. Já je ráda koupím kamarádce, která je naladěná na stejnou notu jako já. Myslím, že je to skvělý dárek. Prostě přej a bude ti přáno. A to je v životě se vším.

Kniha je samozřejmě v plánu….

Hodnocení: 100%

Originální název: The Four Agreements Cards (2001)
Žánr: Duchovno
Vydáno: 2017 Synergie
Počet stran: 48
Překlad: Monika Kittová
Grafická úprava: Václav Vašina
ISBN: 978-80-7370-475-9

Karty si můžete koupit zde: http://www.synergiepublishing.com/cs/shop/andele-vesteni/inspiracni-karty/000411_ctyri-dohody-karty.php

Foto: Nakladatelství Synergie