Chrissie Perryová – Penelope prostě perfektní – Projekt nejlepší kamarádka

17.6.2016 – Byla jsem týden nemocná a tak jsem hodně četla. Jakmile jsem začala chodit do práce a nastal kolotoč běžných úkolů, byla jsem nevyspaná a unavená, že jsem tři večery místo tradičního čtení lehla a spala. Čeká na mě hromada knížek (což je samozřejmě skvělé), a tak jsem dnes začala od těch nejtenčích, což jsou knihy pro děti. Penelope jsem si vybrala díky anotaci. Vím, že se více holek trápí, že nemají nejlepší kamarádku. Byla jsem zvědavá, jakým směrem se tento příběh bude upírat.

penelope

Kniha je psána větším písmem a jsou zde i širší mezery mezi řádky. Je vhodná pro začínající čtenáře, což mi potvrzuje i doporučení na zadní straně. Je určena pro děti od osmi let. Vypravěčem je hlavní hrdinka Penelope. Její povaha je opravdu netypická a od toho se odvíjí problémy. Penelope má ráda dokonalost. Ve škole chce být nejlepší a má sklony tak trochu poučovat, protože chce, aby i ostatní dělali věci co nejprecizněji. Někdy mi její snaha trochu lezla na nervy, ale chápu, že někdo má takovou povahu. Je fajn, že má Penelope perfektního dědečka, který jí dá skvělou radu, aby se tolik nesnažila a nechala věcem volný průběh. Penelope chybí nejlepší kamarádka. Když přijde do třídy nová spolužačka Brittany, vidí v tom Penelope novou příležitost. Bohužel první den s Brittany se moc nevydařil. Po moudré radě dědečka se Penelope snaží netlačit moc na pilu a kupodivu, dědeček měl pravdu. Věci se mění v její prospěch. Brittany se jí zastala a dokonce ji pozvala do nového domu, kde spolu strávily super odpoledne.

Vyprávění je psáno čtivě a lehce. Knihu jsem zvládla přečíst za necelou hodinku a bavilo mě to. Moje dvanáctiletá dcera ji četla také a říkala, že dobrý, ale že je určená spíše menším holkám a to ji dávám za pravdu. Ideální pro první stupeň ZŠ. Já myslím, že pokud máte takovou holčičku, která si ráda hraje či hrála s panenkami, tak těm se kniha bude líbit.

Žánr: Pro děti a mládež, Dívčí romány
Rok vydání: 2016
Počet stran: 144
Typ vazby: brožovaná
Nakladatelství: Fragment
ISBN: 978-80-253-2778-4

Foto: Nakladatelství Fragment