Candice Carty-Williamsová – Queenie

29.1.2022 – Na téma lidé s černou pletí je napsáno mnoho knih. Převládají ty z minulosti, kdy tito lidé byli násilně vzati ze svého domova a převezeni do bílých rodin, kde byli otroky bez nároku na lidské zacházení. Naštěstí tato doba je pryč, ale i nyní jsou tito lidé vystaveni jinému zacházení než by si zasloužili a i když v této moderní době se ví, co je to diskriminace, tak ne každý má takové sebevědomí se bránit.

_files_e_4706_queenie

Hlavní hrdinka má právě z tohoto psychické problémy, které pocházejí z dětství v její rodině. Svým způsobem za to mohou rodiče a to vše si na sebe nabalila a dovolila si to odhodit v dospělosti, kdy byla upřímná k sobě a pochopila, že to sama nezvládne a požádala o pomoc.

Jmenuje se Queenie, je jí pětadvacet let, bydlí v Londýně a pracuje v novinách. Má tříletý vztah s Tomem, který je bílý. I přes nepřímé narážky na její pleť v rodině z Tomovy strany, to vypadá, že je vše v pořádku. O to je více Quennie překvapena, že Tom chce v jejich vztahu tříměsiční pauzu, že už takto dál nemůže. Jaké s tímto rozhodnutím má trable si dočtěte zde:
https://www.knihcentrum.cz/recenze-queenie

Děkuji knihceza recenzní výtisk.