Anna Todd – AFTER 1: Polibek

1.9.2015 – Přiznávám, že dám na reklamu. Pokud je vydařená, výrobek není předražený a já vím, že ho použiji, tak si ho v rámci možností pořídím. Tato kniha má reklamu už v obálce, což je moc šikovný nápad. Kdo by si nechtěl přečíst příběh, který na netu přečetlo přes miliardu lidí. Já jo.

after

Čím vás víc přesvědčit, že je kniha úžasná, než tím, že už čtu druhý díl, který je na netu. Prostě jsem byla tak zvědavá na pokračování, že jsem neodolala.
Nejvíc mě fascinuje styl autorky. Kniha je napsána tak čtivě, že mi nevadí obehrané téma – kluk frajer a holka skoro dokonalá. Nevadí mi ani trochu naivní chování hlavní hrdinky Tess a už vůbec mi nevadí nevyzpytatelné jednání Hardina. Já jsem to vše žrala i s navijákem. Chytila jsem se jako ryba na vějičku a nepustila se, dokud nebylo dočteno.
Moc mě bavila. Je to kniha u které se nepřemýšlí. Jen se necháte unášet atmosférou a užíváte si jednoduchý příběh, plný emocí s trochou erotiky a romantiky.

Tess nastoupila do prvního ročníku na Washingtonské univerzitě. Je to typ holky, která je rozumná, cílevědomá a poslušná vůči rodičům. Má přítele Noaha, který je pro ní spíše bratrem. Jako spolubydlící dostane punkerku Steph. Přes svoji divokou vizáž se chová k Tess mile. Vezme ji na první mejdan, kde pozná Stephaniinu partu a tím i potetovaného Hardina s piercingem ve rtu, který dokáže v jedné větě potěšit a v následující vulgárně urazit. Hardin je náladový a tak je jejich vyvíjející se vztah jako na horské dráze. Chvíli super, chvíli na zabití. Konec je otevřený a druhý díl vyjde asi v lednu 2016. Já jsem to nevydržela, vrhla se na internet, našla si druhý díl a čtu.
Obě hlavní postavy mi byly sympatické, i když každá jiným způsobem. Nad chováním Hardina jsem hodně přemýšlela. To co udělal bylo kruté a překvapilo mě to. Tess byla naivní a velmi hodná. Vše moc lehce odpouštěla…

Tentokráte dávám reklamě za pravdu. Je to neuvěřitelně čtivá romanťárna, která mi nedala spát a nutila mě číst co nejrychleji. Budu malý pokušitel a navedu vás k nákupu či k půjčení. Peníze se mají točit a lidé si mají dělat radost. Šup do obchodu nebo do knihovny. No a co, že je to kritizováno? Kdo diktuje, co je na úrovni? Utvořte si vlastní názor a nevnucujte ho ostatním. Někdy je potřeba jen tak si číst…..

Série: After (1.)
Orig. název: After
Žánr: Literatura světová – Romány pro ženy
Rok vydání: 2015, 1. vydání originálu: 2014
Počet stran: 528
Nakladatelství: Yoli
Vazba knihy: brožovaná

Knihu si můžete zakoupit zde:
https://www.bux.cz/knihy/175775-after-1-polibek.html

Foto: Nakladatelství YOLI