Alice Claytonová – Sexy mlékař

4.8.2019 – Knihy této autorky mám ráda. Některé jsou lepší, jiné slabší, ale přibližně vím, co můžu očekávat. V tomto případě pokud máte autorku rádi, nenechte se odradit obalem knihy ani názvem, které se opravdu nepovedly. Působí divně a nepřirozeně. Taky viděli jste někdy na pastvě u krav zábradlí? No prostě, obal berte okrajově a můžu říct, že příběh uvnitř knihy se povedl. Přečetla jsem ho během jednoho odpoledne a pobavil. Byl čtivý, milý a vtipný, prostě přesně něco na letní prázdninovou pohodu.

sexy mlekar

Kniha je druhým dílem na sebe volně navazujícím ze série Hudson Valley. Jsou tři kamarádky – Roxie, Natalie a Clara. Každý díl je věnovaný jedné z nich, o tom, jak potká svou lásku. Roxie si v prvním díle našla farmáře a letmo se s ní setkáváme i v tomto díle, kde hlavní postavou je úspěšná managerka reklamní agentury Natalie. Natalie miluje New York a muže. I přes svou plnější postavu je sebevědomá a ví, že je krásná. Dokáže si omotat kolem prstu každého chlapa, který se jí líbí až na jednoho. Pravidelně v sobotu navštěvuje farmářský trh, kde prodává ty nejlepší sýry nejhezčí chlap, kterého kdy viděla. Před ním ji dojdou slova a stěží ze sebe vykoktá, co si chce koupit. Díky práci se dostane do nedalekého městečka, kde bydlí Roxie i její nejhezčí sexy chlap vyrábějící nejlepší sýry na světě – Oskar. Jejich první setkání končí trapasem a Natalie se rozhodne překonat okouzlení z něho, upřímným rozhovorem s ním. A tak sledujeme jejich sbližování, kde není nouze o vtipné trapasy, erotické scény a neuvěřitelné jiskření mezi nimi.

Kniha se mi líbila. Dostala jsem přesně, co jsem očekávala – šmrncovní romanci se sympatickou hlavní hrdinkou, která je sebevědomá, nezávislá, pracovitá, lehce vulgární, vtipná a zamilovaná. Je to nenáročná jednohubka pro ženy, která splní svůj úkol. Neurazí, pobaví a třeba někoho inspiruje v postelových scénách. Pokud půjdete do té knihy s tímto přístupem, nemůžete být zklamáni. A já se už těším na další díl.

Hodnocení: 80%

Série: Hudson Valley (2.)
Žánr: Romány, Pro ženy, Erotika
Vydáno: 2019, Mladá fronta
Orig. název: Cream of the Crop (2016)
Počet stran: 240
Jazyk vydání: český
Překlad: Alžběta Vargová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-204-4245-1

Foto: Nakladatelství Mladá fronta
https://www.kniha.cz/detail/kniha-491218-sexy-mlekar